wstecz dalej

powrót do strony głównej
powrót do aktualnej oferty firmyNAPRAWY ZEGARKÓW KIESZONKOWYCH
kiesz2

Nasz zakład specjalizuje się w naprawach zegarków kieszonkowych wszystkich typów. Wykonujemy remonty tzw.cylindraków, kluczykowców i wielu innych popularniejszych i rzadszych typów zegarków antycznych. W razie konieczności dorabiamy nawet najbardziej skomplikowane części. Na swoim koncie mamy m.in. dorabianie kół wychwytowych, łożysk, tiretów, szkieł savonette, wałków naciągowych, osi balansowych i wielu innych części.

kiesz7c

Nigdy nie mówimy klientowi, że czegoś nie da się naprawić. Staramy się do każdego zegarka podejść indywidualnie. Widząc nawet najgorsze uszkodzenia próbujemy znaleźć rozwiązanie problemu stosując często najstarsze i zapomniane technologie zegarmistrzowskie.

kieszX

Dorabiamy części i elementy w oparciu o urządzenia z epoki, oraz o najnowsze narzędzia zegarmistrzowskie. Połączenie tych dwóch metod skutkuje wieloma sukcesami na polu napraw zegarków kieszonkowych. W ciągłym użyciu jest u nas tokarnia zegarmistrzowska, welcarka, a także roller i wiele innych rzadkich narzędzi.

kiesz3

W naszej firmie pracuje jeden z ostatnich specjalistów z łatwością operujący na zegarmistrzowksiej tokarni i potrafiący dorobić na niej absolutnie wszystkie elementy toczone. W razie konieczności dotoczymy najbardziej nietypową oś balansową lub oś kotwicy lub wałka naciągowego. Można u nas dorobić złamany czop do zegarka łącznie z nawiercaniem starej osi i montażem nowego czopa. Jesteśmy też ostatnią firmą która instaluje tampony do cylindrów.
Zakładamy szkła w bardzo dużych rozmiarach do zegarków kieszonkowych. Posiadamy w ciągłej sprzedaży szkła plexi o rozmiarach zbliżonych do 60mm!

kieszo2

Jako chyba ostatni zakład w regionie, a może nawet w Polsce dyskonujemy unikalnymi, oryginalnymi szklanymi szkiełkami z lat 20-tych i 30-tych. Posiadamy także niektóre rozmiary oryginalnych szkieł typu savonette również pochodzących sprzed II Wojny Światowej. Jest to możliwe tylko dzięki naszej ponad stuletniej działalności i zapobiegliwości naszego założyciela, który zaopatrzył firmę w części zamienne na długie lata.

szkła z lat 20-tych

W razie konieczności dorabiamy szkła z plexi w rozmiarach nieosiągalnych w handlu. Wykonujemay też szkła typu savonette z bardzo cienkich płytek poliwęglanowych.
Oferujemy drobniejsze renowacje tarcz porcelanowych wraz z odtworzeniem niektórych napisów, cyfr itd. Nie wykonujemy na razie pełnych renowacji porcelanek, ale planujemy poszerzyć naszą ofertę w niedalekiej przyszłości. Posiadamy w sprzedaży unikalne oryginalne tarcze do zegarków kieszonkowych nawet najsławniejszych marek takich jak Omega itp. Posiadamy też tarcze używane po zniżonej cenie. Dysponujemy wieloma rozmiarami i fasonami tarcz. Niektóre z nich można obejrzeć tutaj.
Oferujemy kluczyki do zegarków kluczykowych. Oryginalne oraz dorabiane w naszej firmie. Opracowaliśmy jako jedyni technologię pozwalającą na dorobienie kluczyków w tak małych rozmiarach.
Jako jedna z ostatnich firm na świecie posiadamy w ofercie oryginalne nieużywane przedwojenne wskazówki do zegarków. Oferujemy nawet niektóre rozmiary najciekawszych wskazówek, w tzw. stylu ludwikowskim.
W razie konieczności możemy dorobić kółka w wielu rozmiarach, gdyż posiadamy wciąż oryginalne tryby zakupione przez O.Matkiewicza dla naszej firmy w Wilnie.

części

Dysponujemy też dużymi, nawet złoconymi koronkami do niektórych typów kieszonkowców.

W chwili obecnej prawie żaden zakład zegarmistrzowski nie wykonuje remontów zegarków kieszonkowych. Są to naprawy bardzo trudne i czasochłonne (zdarza się, że naprawa zrujnowanego "cylindraka" zajmuje kilkadziesiąt godzin). Dlatego wielu zegarmistrzów od dawna nie wykonuje takich napraw. My nadal oferujemy takie usługi i powoli stajemy się ostatnim zekładem zegarmistrzowskim w województwie kujawsko-pomorskim ze specjalizacją w naprawie antycznych zegarków kieszonkowych.


powrót do strony głównej

aktualna oferta firmy

sklep z antykami

sklep z zegarkami

historia firmy

naprawy zegarów antycznych

porady - pytania - odpowiedzi

kontakt
wstecz dalej

Copyright by Firma Onufry Matkiewicz 2008 - strona w całości opracowana przez Firmę Onufry Matkiewicz